Finał Warszawskiego Konkursu Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej

16 kwietnia , już po raz dziewiętnasty, odbył się w naszej szkole finał Warszawskiego Konkursu Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej.
W jury konkursu zasiedli: Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda, Radca Minister z Ambasady Austrii – Nicole Grismaier i koordynator Centralnego Wydziału Szkolnictwa za Granicą (ZfA) – Henning Christiansen.
Gościem honorowym był Burmistrz Mokotowa – Rafał Miastowski.

Zwycięzcami w kategorii szkół średnich zostali uczniowie LO im. gen. Maczka:
I miejsce – Maciej Bieleń
II miejsce-Igor Buszta
III miejsce – Bartosz Błaszkiewicz.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:
I miejsce -Helena Przewoźniak ( Szkoła Podstawowa im. Tony’ego Halika)
II miejsce Alicja Bazga ( Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie)
III miejsce Julia Ciąćka ( Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie).
Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka niemieckiego naszego liceum: prof. Mariusz Słoka, prof. Zbigniew Stępień i prof. Izabela Urbaniak- Mosiołek.
Moderację prowadzili uczniowie : Zuzanna Wach z klasy 4E i Bartosz Pawłoś z klasy 3E.
Dokumentację fotograficzną wykonała Barbara Szczerbińska (2E).
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok na kolejną, już jubileuszową, XX edycję Konkursu Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej.