Rekrutacja 2024

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do klasy dwujęzycznej odbędzie się 6 czerwca 2024 r. o godzinie 15:00.

Regulamin rekrutacji w roku 2024
Harmonogram rekrutacji w roku 2024

W 2024 roku planujemy nabór
do czterech klas pierwszych.

Klasa 1A
teatralno – filmowa
Klasa 1B
lingwistyczna
Klasa 1C
matematyczno – informatyczna
Klasa 1D
dwujęzyczna

Skrzynka e-mail do kontaktu w sprawach rekrutacji: rekrutacja.lo49@eduwarszawa.pl

Znajomość języka niemieckiego
nie jest wymagana do przyjęcia
i podjęcia nauki w klasach pierwszych
(za wyjątkiem klasy dwujęzycznej).

Kilkanaście powodów, dla których warto zostać
uczniem Goethego –
czyli jednym z nas

CERTYFIKAT DSD C1 – ZFA

Nie tylko uczniowie klasy dwujęzycznej, ale także z pozostałych klas, mają możliwość zdawania na terenie szkoły egzaminu DSD C1 – ZfA. W przygotowaniach pomagają nasi germaniści i nauczyciel z Niemiec.

WYMIANY JĘZYKOWE

Tradycją naszej szkoły jest to, że zainteresowani uczniowie każdego roku wyjeżdżają do Niemiec i Austrii, realizując z uczniami tamtejszych szkół projekty tematyczne i językowe, a następnie goszcząc ich u siebie.

WYJAZDY TEMATYCZNE

Zainteresowani konkretnym zagadnieniem uczniowie rozwijają się po opieką wybranego tutora. Wspólne wyjście lub wyjazd, np. na spektakl „Wesele” do Teatru Starego w Krakowie jest elementem wieńczącym wcześniejszą pracę.

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE

Od wielu lat jesteśmy częścią atrakcyjnych projektów międzynarodowych, takich jak Erasmus + czy e-Twinning. Współpracujemy z uczniami i nauczycielami z takich krajów jak Hiszpania, Holandia, Portugalia, Włochy, Turcja, Słowenia czy Ukraina.

PROJEKTY PRZEDMIOTOWE

Nauka to nie tylko lekcje w klasach, to także rozwijanie umiejętności w ramach bardzo lubianych przez uczniów projektów przedmiotowych, takich jak „Wieczór z angielskim”, Wieczór z niemieckim” czy „Wieczór z matematyką”.

PROJEKTY AUTORSKIE

Nasi nauczyciele z ogromną kreatywnością tworzą coraz to nowsze projekty autorskie, dzięki którym nauka w szkole staje się dobrą zabawą. „International Day”, „Cool Days” czy „Nauczytel”, to tylko kilka przykładów na to, że w szkole może być super.

KONKURSY AUTORSKIE

Każdy uczeń znajdzie u nas coś dla siebie – wydarzenia autorskie, takie jak np. konkurs poezji niemieckiej, rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii czy „Nasze Asy” pozwolą rozwinąć Ci skrzydła i pokazać, ile umiesz i jak wiele potrafisz.

ZAJĘCIA NA UCZELNIACH

Poszczególne klasy mają możliwość uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w specjalistycznych laboratoriach i na uczelniach wyższych (germanistyka, lingwistyka, laboratorium BioCENi inne).

OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE

Przygotowujemy się, startujemy i wygrywamy. Każdego roku zwiększamy liczbę zajęć dodatkowych – kół przedmiotowych.

UCZYMY NOWOCZEŚNIE

Przygotowujemy coraz więcej materiałów w formie elektronicznej, za pomocą których uczniowie mają dostęp do omawianych na lekcjach treści oraz zagadnień rozszerzających wiedzę.

DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

Nie tylko nauczamy, kształtujemy też postawy pełne humanitaryzmu i empatii. Spektakl „Pożegnanie Ułanów” został wykonany przez naszych uczniów w szkole, ale również w Domu Pomocy Społecznej.

WARSZTATY TEATRALNE

Nasi uczniowie są autorami spektakli teatralnych. Ostatni pt. „Fatima albo uwolnienie snów” jest już po premierze w teatrze Ochoty i zostaje przyjęty bardzo dobrze przez uczniów mokotowskich szkół.