Rekrutacja 2023

Dzień otwarty, w formie stacjonarnej, odbędzie się
22 kwietnia 2023 (sobota),
godz. 10:00.
Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram rekrutacji
Skrzynka e-mail do kontaktu w sprawach rekrutacji: rekrutacja.lo49@eduwarszawa.pl

Znajomość języka niemieckiego
nie jest wymagana do przyjęcia
i podjęcia nauki w klasach pierwszych
(za wyjątkiem klasy dwujęzycznej).

REGULAMIN REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH XLIX LICEUM
OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
IM. JOHANNA WOLFGANGA GOETHEGO W WARSZAWIE
W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

W 2023 roku planujemy przyjąć uczniów do siedmiu klas pierwszych.

KLASA 1A TEATRALNO – FILMOWA

Przedmioty rozszerzone:
polski, historia, język angielski
Drugi język:
niemiecki

Marzysz o wielkiej scenie? Film to Twoja pasja? A może widzisz się za stołem montażowym? Jeśli tak, klasa teatralno – filmowa jest tym, czego szukasz. Tutaj dusza każdego artysty znajdzie to, czego naprawdę potrzebuje.

Czytaj więcej >>
Siatki godzin >>

KLASA 1B JĘZYKOWA

Przedmioty rozszerzone:
WOS, angielski, niemiecki lub hiszpański

Podobno jedyne, co nas w życiu ogranicza to wyobraźnia. Popuść wodze fantazji i przekonaj się w jaki sposób i w jak krótkim czasie języki obce odmienią Twoje życie. Klasa lingwistyczna to prawdziwe okno na świat.

Czytaj więcej >>>
Siatki godzin >>>

KLASA 1C MATEMATYCZNO – INFORMATYCZNA

Przedmioty rozszerzone:
informatyka, matematyka, język angielski
Drugi język:
niemiecki

Jeśli pociąga Cię programowanie i kochasz matematykę, dołącz do klasy informatycznej. Wykorzystaj w pełni swój ścisły umysł i podążaj ścieżką, o której marzysz od tak dawna. To inwestycja w Twoją przyszłość.

Czytaj więcej >>>
Siatki godzin >>

KLASA 1D BIOLOGICZNO – CHEMICZNA

Przedmioty rozszerzone:
biologia, chemia, j. niemiecki
Drugi język:
angielski

Klasa o profilu biologiczno – chemicznym jest dla osób wiążących swoje dalsze plany życiowe z przedmiotami matematyczno- przyrodniczymi, kierunkami medycznymi, biologicznymi oraz rehabilitacją.
Klasa jest objęta patronatem UCZELNI WYŻSZEJ SGGW W WARSZAWIE.
Organizowane są wyjścia na wykłady oraz zajęcia laboratoryjne na SGGW, oraz do MUZEUM Marii Skłodowskiej-Curie.
W muzeum młodzież uczestniczy w wykładzie, zajęciach laboratoryjnych oraz lekcji muzealnej poświęconej Noblistce.

Czytaj dalej >>>
Siatki godzin >>>

KLASA 1E i 1E bis DWUJĘZYCZNA

Przedmioty rozszerzone: WOS, geografia, język niemiecki (klasa dwujęzyczna)
Jeśli chcesz studiować w Niemczech lub Austrii, jeśli fascynujesz się kulturą krajów niemieckojęzycznych, jeśli myślisz o międzynarodowych wymianach i projektach, klasa dwujęzyczna jest wprost stworzona dla Ciebie. A DSD II jest na wyciągnięcie ręki.
Drugi język:
angielski.

Planujesz studia w Niemczech lub Austrii? Interesują Cię wymiany i międzynarodowe projekty? Ta klasa umożliwi Ci rozwój.
Przykładowy test do klasy dwujęzycznej >>>
Czytaj więcej >>>
Wymagania w zakresie języka niemieckiego dla kandydatów do klasy pierwszej dwujęzycznej >>>
Siatki godzin >>>

KLASA 1F MATEMATYCZNO – GEOGRAFICZNA

Przedmioty rozszerzone:
matematyka, geografia, język niemiecki lub hiszpański
Drugi język:
angielski

Świat pełen nieograniczonych możliwości czeka na młodych, wykształconych i pełnych pomysłów biznesmenów. Czujesz, że taką właśnie drogą chcesz podążać? Dołącz do klasy menedżerskiej i zaplanuj swoją przyszłość już dziś.

Siatki godzin >>>
Czytaj więcej >>>

Kilkanaście powodów, dla których warto zostać
uczniem Goethego –
czyli jednym z nas

CERTYFIKAT DSD C1 – ZFA

Nie tylko uczniowie klasy dwujęzycznej, ale także z pozostałych klas, mają możliwość zdawania na terenie szkoły egzaminu DSD C1 – ZfA. W przygotowaniach pomagają nasi germaniści i nauczyciel z Niemiec.

WYMIANY JĘZYKOWE

Tradycją naszej szkoły jest to, że zainteresowani uczniowie każdego roku wyjeżdżają do Niemiec i Austrii, realizując z uczniami tamtejszych szkół projekty tematyczne i językowe, a następnie goszcząc ich u siebie.

WYJAZDY TEMATYCZNE

Zainteresowani konkretnym zagadnieniem uczniowie rozwijają się po opieką wybranego tutora. Wspólne wyjście lub wyjazd, np. na spektakl „Wesele” do Teatru Starego w Krakowie jest elementem wieńczącym wcześniejszą pracę.

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE

Od wielu lat jesteśmy częścią atrakcyjnych projektów międzynarodowych, takich jak Erasmus + czy e-Twinning. Współpracujemy z uczniami i nauczycielami z takich krajów jak Hiszpania, Holandia, Portugalia, Włochy, Turcja, Słowenia czy Ukraina.

PROJEKTY PRZEDMIOTOWE

Nauka to nie tylko lekcje w klasach, to także rozwijanie umiejętności w ramach bardzo lubianych przez uczniów projektów przedmiotowych, takich jak „Wieczór z angielskim”, Wieczór z niemieckim” czy „Wieczór z matematyką”.

PROJEKTY AUTORSKIE

Nasi nauczyciele z ogromną kreatywnością tworzą coraz to nowsze projekty autorskie, dzięki którym nauka w szkole staje się dobrą zabawą. „International Day”, „Cool Days” czy „Nauczytel”, to tylko kilka przykładów na to, że w szkole może być super.

KONKURSY AUTORSKIE

Każdy uczeń znajdzie u nas coś dla siebie – wydarzenia autorskie, takie jak np. konkurs poezji niemieckiej, rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii czy „Nasze Asy” pozwolą rozwinąć Ci skrzydła i pokazać, ile umiesz i jak wiele potrafisz.

ZAJĘCIA NA UCZELNIACH

Poszczególne klasy mają możliwość uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w specjalistycznych laboratoriach i na uczelniach wyższych (germanistyka, lingwistyka, laboratorium BioCENi inne).

OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE

Przygotowujemy się, startujemy i wygrywamy. Każdego roku zwiększamy liczbę zajęć dodatkowych – kół przedmiotowych.

UCZYMY NOWOCZEŚNIE

Przygotowujemy coraz więcej materiałów w formie elektronicznej, za pomocą których uczniowie mają dostęp do omawianych na lekcjach treści oraz zagadnień rozszerzających wiedzę.

DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

Nie tylko nauczamy, kształtujemy też postawy pełne humanitaryzmu i empatii. Spektakl „Pożegnanie Ułanów” został wykonany przez naszych uczniów w szkole, ale również w Domu Pomocy Społecznej.

WARSZTATY TEATRALNE

Nasi uczniowie są autorami spektakli teatralnych. Ostatni pt. „Fatima albo uwolnienie snów” jest już po premierze w teatrze Ochoty i zostaje przyjęty bardzo dobrze przez uczniów mokotowskich szkół.