
Przedmioty rozszerzone:
WOS, angielski, niemiecki lub hiszpański
Podobno jedyne, co nas w życiu ogranicza to wyobraźnia. Popuść wodze fantazji i przekonaj się w jaki sposób i w jak krótkim czasie języki obce odmienią Twoje życie. Klasa lingwistyczna to prawdziwe okno na świat.
Dla kogo przeznaczona jest klasa?
Klasa językowa z rozszerzonym programem nauczania wiedzy o społeczeństwie będzie doskonałym wyborem dla humanistów, którzy pragną rozumieć współczesny świat i chcieliby w przyszłości podjąć kierunki studiów umożliwiające wpływ na zmiany w nim zachodzące.
Co możesz studiować po ukończeniu klasy językowej z WOS-em?
Nauka w klasie o tym profilu dobrze przygotuje Cię zarówno do podjęcia studiów językowych (filologia, lingwistyka stosowana), jak i do studiowania m.in. stosunków międzynarodowych, politologii, prawa czy psychologii.
Połączenie wiedzy z zakresu wiedzy o społeczeństwie z doskonałą znajomością języków obcych otwiera drogę do podjęcia w przyszłości ciekawej pracy w kraju lub za granicą, na przykład w instytucjach Unii Europejskiej czy firmach zagranicznych, oczywiście pod warunkiem wybrania odpowiedniego kierunku dalszej edukacji:)

Jak prowadzimy zajęcia z WOS-u?
Lekcje wiedzy o społeczeństwie urozmaicane są omawianiem artykułów prasowych, aktów prawnych i filmów. Ponadto organizowane są wyjścia tematyczne, np. do sądu na obserwację rozpraw, do Sejmu RP lub instytucji kultury oraz na warsztaty, które prowadzą m.in. prawnicy i pracownicy placówek kulturalno-naukowych.

Naszą szkołę odwiedzają także znane osobistości świata nauki i polityki. m.in. prof. Ewa Łętowska (pierwszy Rzecznik Praw Obywatelskich, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego), Zbigniew Janas (działacz opozycji PRL, były poseł na Sejm RP) czy Marcin Święcicki (były prezydent Warszawy).
Jak uczymy języków obcych?
Jako uczeń/uczennica klasy o tym profilu będziesz uczyć się w rozszerzonym zakresie języków angielskiego oraz niemieckiego lub hiszpańskiego.
Wszystkie zajęcia językowe prowadzone są w języku nauczanym, z uwzględnieniem aktualnych treści oraz wykorzystaniem interesujących mediów. Uczymy naturalnego posługiwania się językiem i ćwiczymy wszystkie sprawności językowe. Zajęcia integrują różne techniki pracy z możliwością wykorzystania gier i zabaw.
Co roku przyjeżdża do naszej szkoły wolontariusz z Niemiec, który uczestniczy w zajęciach i służy wsparciem w nauce.
W przeszłości uczniowie mieli możliwość udziału zarówno w wycieczkach do krajów niemieckiego i hiszpańskiego obszaru językowego, jak również w wymianach uczniowskich.

Ze wszystkich języków organizowane są wewnątrzszkolne konkursy z nagrodami, np. konkurs literacki czy konkurs poliglotów. Nawet w sytuacji epidemicznej, gdy pozwalają na to warunki, organizowane są wyjścia pozaszkolne, np. do teatru na przedstawienia anglojęzyczne.
Szkoła umożliwia przystąpienie do olimpiad i konkursów międzyszkolnych. W zakresie języka niemieckiego istnieje szansa przystąpienia do egzaminu DSD1 i DSD2, które potwierdzają umiejętności językowe i zwiększają szanse na rynku pracy.