Klasa teatralno – filmowa

Przedmioty rozszerzone:
j. polski, historia, j. angielski.
Drugi język:
niemiecki

Odkryj świat słowa i sztuki w naszej klasie humanistycznej!

Czytasz z pasją, masz refleksyjny stosunek do świata? Marzysz o odkrywaniu tajemnic literatury, pisaniu scenariuszy, odgrywaniu ról w teatrze i filmie? Jeśli tak, to nasza klasa humanistyczna jest miejscem stworzone dla Ciebie!

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Literatura. Klasa przeznaczona jest dla miłośników książek. Razem będziemy zgłębiać klasykę i nowości literackie, rozwijając wyobraźnię, krytyczne myślenie oraz analizę utworów. Musisz naprawdę kochać czytać, ponieważ w niektórych latach nauki będzie aż 6 godzin języka polskiego w tygodniu.

Dodatkowo w klasie 1a odbywać się będą warsztaty praktycznych działań twórczych. Część uczniów tej klasy wybierze zajęcia filmowe, a druga część – teatralne.

Zajęcia Teatralne pomogą Ci odkryć własne talenty, rozwijać pewność siebie.

Te zajęcia:
wzmacniają poczucie przynależności do grupy,
rozwijają kreatywność,
bawią,
dają poczucie sprawczości,
budują współodpowiedzialność za wspólne dzieło,
poszerzają horyzonty,
rozwijają zainteresowanie kulturą

Podczas warsztatów teatralnych:
uczymy się prawidłowej emisji głosu,
ćwiczymy dykcję,
przygotowujemy etiudy aktorskie indywidualne i grupowe,
pracujemy nad sceniczną interpretacją tekstów,
przygotowujemy spektakle,
występujemy na scenie w szkole i nie tylko
bierzemy udział w konkursach teatralnych.

Warsztaty filmowe dadzą Ci możliwość rozwijania umiejętności tworzenia filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

Warsztaty mają przede wszystkim formę działań praktycznych. To doskonała okazja, aby zdobywać doświadczenie w reżyserii, tworzeniu scenariuszy i w montażu filmów. Od razu będziesz mieć także możliwość wykorzystania nowych umiejętności, współtworząc materiały zamieszczane na szkolnym Instagramie czy Facebooku.

Częste wyjścia do kina będą służyły kształtowaniu sprawności analizy dzieła filmowego niezbędnej do tego, aby w przyszłości dostać się na wyższe uczelnie artystyczne.

Umiejętność współpracy jest kwalifikacją miękką bardzo cenioną na rynku pracy. Tworzenie przedstawień i filmów doskonale ćwiczy umiejętność uczestniczenia w działaniach zespołowych, które kształtują kunszt perswazji, prezentowania siebie, twórczego opracowywania pomysłów, brania odpowiedzialności za swoją część projektu. Razem będziemy budować atmosferę wsparcia i kreatywności.

Jeśli jesteś gotowy na wyjątkową przygodę w świecie humanistyki, jeśli chcesz odkrywać piękno sztuki teatru i filmu, dołącz do klasy 1a!

binary comment