Projekt edukacyjno – językowy Niemcy/Szwajcaria 24-30 września 2022

Jesteśmy z powrotem. Zwiedzaliśmy i działaliśmy.

Naszą kwaterą główną był ośrodek Naturfreudehaus w Szwarcwaldzie.
Z stamtąd wyjeżdżaliśmy na całodzienne wycieczki.
W Strasburgu wizytowaliśmy Radę Europy i obejrzeliśmy Stare Miasto (Mała Francja).
W Tribergu mieliśmy możliwość hospitować zajęcia lekcyjne w niemieckim gimnazjum, podziwiać słynny wodospad na potoku Gutach(najwyższy wodospad w Niemczech) oraz zajrzeć do sklepików, gdzie sprzedawane są słynne na cały świat, ręcznie wytwarzane zegarki z kukułką.
Byliśmy też w Szwajcarii, gdzie doszliśmy do Rheinfall – największego pod względem przepływu wodospadu Europy.
Spacerowaliśmy po starówce szwajcarskiego miasteczka Schaffhausen.
Ciekawym doświadczeniem językowym było spotkanie z native speakerem, panem Helmutem.
Byliśmy również w Konstancji nad jeziorem Bodeńskim i na wyspie Mainau, znanej ze znajdujących się tam ogrodów pełnych egzotycznych roślin.
W drodze powrotnej jechaliśmy przez Bawarię, gdzie ostatnim super punktem programu było zwiedzanie miasteczka Schwangau i najsłynniejszego zamku Ludwika II Bawarskiego Neuschwanstein.
Obejrzycie zdjęcia – naszą wyprawę dokumentowaliśmy. Te z napisami niemieckimi to wynik konkursu na najlepsze zdjęcia dnia wraz z zabawnym lub interesującym podpisem. Więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym fb.
A.D.