Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Pożegnanie ułanów 2018-2019 LO49.EDU.PL

Państwo polskie przez 123 lata było pod obcym panowaniem, wymazane z map politycznych świata, ale pamięć o nim i tęsknota tkwiła jak cierń w sercach wiernych Polaków. Córki i synowie Rzeczpospolitej przez pokolenia walczyli o niepodległość, przelewając własną krew, poświęcając życie.  11 listopada 1918 roku marzenia się spełniły. Polska odzyskała upragnioną niepodległość.

7 listopada 2018 roku dla uczczenia setnej rocznicy, najważniejszego dla Polaków święta, młodzież naszej szkoły pod opieką p. Joanny Dargiewicz i p. Marzeny Szymanowskiej zaprezentowała spektakl pt. „Pożegnanie Ułanów”. 
Odbyły się trzy występy: o 10:30, 12:30 i 17:30. 
Gościliśmy przedstawicieli władz dzielnicy Mokotów, seniorów , delegację uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 202 oraz rodziców i uczniów naszej szkoły. 
Przedstawienie wywołało wiele wzruszeń i emocji.