Więcej o:

składamy najserdeczniejsze życzenia.
Niech te Święta
będą niezapomnianym czasem,
spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień,
aby odbyły się w spokoju i radości,
wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich Osób.

Więcej o: Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej Nr 202

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej Nr 202

18 rudnia 2023 grupa uczniów z klas szóstej, siódmej i ósmej, którzy uczą się języka niemieckiego odwiedziła naszą szkołę.
Przygotowaliśmy dla nich zabawy i zadania językowe.
Grupą zaopiekowali się uczniowie klasy dwujęzycznej 2E. Miło nam było widzieć, że wszyscy byli zaangażowani i zadowoleni.

Więcej o: IV edycja Tour de Konstytucja  Siła Młodych – Most Pokoleń

IV edycja Tour de Konstytucja Siła Młodych – Most Pokoleń

15 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w IV edycji Tour de Konstytucja Siła Młodych – Most Pokoleń.
Odwiedzili nas: Robert Hojda – Prezes Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, Kinga Dagmara Siadlak – Wiceprezeska Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, Magdalena Bartosiewicz – radczyni prawna, Klara Nadolska – studentka V roku medycyny.
Ależ była energia! Nic dziwnego, skoro poruszano takie tematy jak: migracje, prawa kobiet, walka ze stygmatyzacją, ochrona zdrowia psychicznego.
Wszystkim gościom składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzenie wspaniałych zajęć.

Więcej o: Spektakl o Bożym Narodzeniu  w XXI wieku

Spektakl o Bożym Narodzeniu w XXI wieku

Nasi artyści z klas 1a, 3d i 4a, pod skrzydłami prof. Elżbiety Pawlik (reżyseria) i prof. Włodzimierza Kowzanowicza (muzyka), przygotowali spektakl o Bożym Narodzeniu w XXI wieku.
W świetniej formie zaprezentowali się 11 i 13 grudnia na scenie Młodzieżowego Domu Kultury Mokotów.
Pełny sukces, wielkie brawa! Pogratulujmy aktorom!

Więcej o: Udział germanistów w szkoleniu, zorganizowanym przez Zentralstelle fürs Auslandsschulwesen

Liceum Goethego jest jedną z 93 szkół w Polsce, które przygotowują uczniów klas dwujęzycznych do egzaminu DSD I i II.
Dlatego nasi nauczyciele języka niemieckiego szkolą się, by robić to jak najlepiej.
W dniach 30.11-02.12.2023 Elżbieta Pawlik i Aneta Drożdż, wraz z prawie 50 nauczycielami z całej Polski, wzięły udział w szkoleniu, zorganizowanym przez Zentralstelle fürs Auslandsschulwesen w Nieporęciu k. Warszawy.
Ole Wagner był jednym z prowadzących szkolenie.