Konkurs programistyczny

W zawodach regionalnych zdobyliśmy II miejsce, a w zawodach krajowych V. To niesamowity sukces naszych szkolnych programistów.

Konkurs algorytmiczno – programistyczny zorganizowany został przez Politechnikę Łódzką we współpracy z Politechniką Warszawską, Gdańską i AGH z Krakowa.
Konkurs podzielony został na trzy etapy – szkolny, regionalny i krajowy.
Miło jest nam poinformować, iż dwa zespoły uczniów naszej szkoły dostały się do etapu regionalnego. Jeden z tych zespołów uzyskał II miejsce i dostał się do etapu krajowego. W ostatnim etapie zespół składający się z uczniów klasy 1C (z rozszerzoną informatyką) – Alexandra Drabika, Tymona Maja i Michała Świtała zajął V miejsce.
Zmagania trzeciego etapu trwały dwa dni, a zadania były trudne. Rozwiązanie ich wymagało wymyślenia algorytmu oraz napisania programu komputerowego realizującego ten algorytm. Uczniowie napisali programy w języku C++.
Uzyskanie piątego miejsca w kraju przy licznej i mocnej konkurencji jest niesamowitym osiągnięciem naszych uczniów.

Gratulujemy takiego sukcesu i życzymy kolejnych laurów programistycznych.