Uroczyste rozdanie dyplomów DSD II

Dyplomy DSD 2018 - 2019 LO49.EDU.PL

29 maja 2019 w Polsko – Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie odbyło się uroczyste  rozdanie dyplomów DSD II.
Na uroczystość zostali zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele oraz absolwenci szkół DSD z Polski centralnej i północnej.

Gośćmi honorowymi byli: ambasador Niemieckiej Republiki Federalnej, Pan Rolf Nikel wraz z małżonką, Panią Olivią Nikel, która jest patronką egzaminu DSD oraz Pan Hans-Martin Everding, koordynator biura ZfA.

W tym roku 17 uczniów naszego liceum uzyskało dyplom DSD II.
Dyplom ten jest najwyższym certyfikatem językowym, jaki uczniowie szkół średnich mogą zdobyć. Pozwala on studiować na uczelniach wyższych w krajach niemieckojęzycznych bez egzaminu językowego, gdyż  zaświadcza o opanowaniu języka w stopniu prawie native speakera oraz znajomości realiów kulturoznawczych Niemiec.