Sukcesy uczniów

ROK SZKOLNY 2018/2019

  • Jakub Paczkowski (kl. 3E) zakwalifikował się do eliminacji okręgowych  42. Olimpiady Języka Niemieckiego.
  • Liliana Graef, Mateusz Kępa, Alina Wolk-Karaczewska i Rostyslav Zdybel z klasy 3E zajęli 2 miejsce w mazowieckim konkursie wiedzy realioznawczej o krajach niemieckiego obszaru językowego Dreimal Deutsch.
  • Gabriela Obzejta (kl. 2E) uzyskała czterotygodniowe stypendium językowe „Deutschland Plus” sponsorowane przez Centralny Wydział Szkolnictwa za Granicą (ZfA). 
  • Rostyslav Zdybel (kl. 2E) oraz Oliwia Prusek (kl. 3E) zostali stypendystami letniej akademii Dresden Universität.
  • Oleksandr Deviatkin (kl. 2C) finalista konkursu STEM Politechniki Warszawskiej

    Osiągnięcia sportowe
  • I miejsce w siatkówce chłopców w Mistrzostwach Mokotowa i VI miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • I miejsce w siatkówce dziewcząt turnieju o Puchar Burmistrza Mokotowa
  • I miejsce w siatkówce dziewcząt w turnieju mikołajkowym
  • II miejsce w siatkówce chłopców w turnieju mikołajkowym
  • II miejsce w koszykówce chłopców w Mistrzostwach Mokotowa
  • IV miejsce w piłce ręcznej chłopców w Mistrzostwach Mokotowa
  • I miejsce w biegach przełajowych chłopców w Mistrzostwach Mokotowa
  • II miejsce dziewcząt w biegach przełajowych w Mistrzostwach Mokotowa i V miejsce chłopców w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • III miejsce w tenisie stołowym w turnieju od SKS-u do AZS-u
  • II miejsce drużynowo i I miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Wspinaczki Ściankowej
  • Antoni Sapijaszko kl. 1F – IV miejsce w klasie 420 w Żeglarskich Mistrzostwach Europy

    Szczególne osiągnięcia naszej lekkoatletki Julii Żurowskiej z klasy 2 e
  • III miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet i Wielobojów w 2019 r.(sztafeta 4×200 m)
  • I miejsce w Mistrzostwach Warszawy Juniorów w 2019 r.(sztafeta 4×100 m)
  • III miejsce w Mistrzostwach Warszawy Juniorów w 2019 r. na 100 m
  • V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2018 r. (sztafeta 4×100 m)
  • I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów Młodszych w 2018r. (sztafeta 4×100 m)
  • VI miejsce w finale B Halowych Mistrzostw Polski w 2018 r. na 60 m
  • Mistrzostwo Warszawy Juniorów Młodszych w 2018 r. (sztafeta 4×100 m)

ROK SZKOLNY 2017/2018

  • Laura Uracca-Makuch  kl.3A – laureatka 42. Olimpiady Języka Angielskiego oraz laureatka 41. Olimpiady Języka Niemieckiego
  • Liliana Graef  kl.1E – finalistka 41. Olimpiady Języka Niemieckiego

ROK SZKOLNY 2016/2017

  • Julia Żurowska kl.1E  – II miejsce w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostwa Polski (sztafeta 4×100 m)

ROK SZKOLNY 2015/2016

  • Finał 39. Olimpiady Języka Niemieckiego I miejsce – Sara Zielińska kl. 2E

ROK SZKOLNY 2014/2015

  • 38.Olimpiada Języka Niemieckiego Laureatka – Sara Zielińska kl. 1E

ROK SZKOLNY 2013/2014

  • DREIMAL DEUTSCH Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru kulturowego
    Laureaci: Marta Wiech, Bartłomiej Starnawski, Michał Rylski, Martin Brandt

ROK SZKOLNY 2012/2013

  • Ogólnopolska Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym Finalista zawodów okręgowych – Bartłomiej Brudziński kl. 3A II etap okręgowy – Jan Wieczorek kl. 2E
  • Konkurs „Katyń – Prawda i Pamięć” Laureat – Aleksandra Makarska z klasy 1B

ROK SZKOLNY 2011/2012

  • Międzynarodowy Konkurs „Jugend debattiert international” 
    Finalista polskiej edycji – Dominik Szulc z klasy 2E

ROK SZKOLNY 2010/2011

  • Konkurs „Katyń – Prawda i Pamięć”
    Laureaci – Dominik Szulc i  Krzysztof Żurawski z klasy 1E

ROK SZKOLNY 2009/2010

  • Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Finalista – Rafał Wargalla kl. III B
  • Johanna Bajalani uczennica klasy II D jurorką na międzynarodowych zawodach młodzieży szkolnej w języku niemieckim „Jugend debattiert international”

ROK SZKOLNY 2008/2009

  • Małgorzata Kuczewska w roku szkolnym 2008/2009 otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

ROK SZKOLNY 2007/2008

  • Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Finalista – Marek Zagórski kl. III E
  • „Najbardziej Przedsiębiorczy Uczniowie 2007”
    – XLIX LO imienia J.W. Goethego

ROK SZKOLNY 2006/2007

  • Ogólnopolska O limpiada Języka Niemieckiego
    Laureat – Anna Nowodworska
  • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
    Laureat – Piotr Szcześ
  • Ogólnopolska Olimpiada Przedsiębiorczości
    Laureat – Piotr Szcześ
  • Międzynarodowy Konkurs „Jugend debattiert international”
    Anna Chmura – 1. miejsce tytuł „Landessiegerin”
  • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
    Jakub Bogucki – wynik bardzo dobry

ROK SZKOLNY 2005/2006

  • Olimpiada Języka Niemieckiego
    Laureat – Rafał Bajczuk – 3 A
    Finalista – Jan Olek – 2 D
  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim
    zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich przy współpracy Junge Union Sachsen-Anhalt
    I miejsce – Krzysztof Kwiatkowski – 2 C
  • Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
    Finalista – Bohdan Pretkiel
  • Schülerwettbewerb zur politischen Bildung – Konkurs polityczny w Bonn
    Wyróżnienie – uczniowie klasy 1 E
  • Konkurs Historyczny
    Wyróżnienie – Michał Denka, Piotr Szcześ, Ula Galicka, Ania Kopaniak – 2 A, Ola Dudzińska – 3 B

ROK SZKOLNY 2004/2005

  • Olimpiada Języka Niemieckiego
    Finalista – Konrad Rygowski 3N
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego 
    1. miejsce w województwie, 5. miejsce w kraju – Agnieszka Witkowska 1D
    2. miejsce w województwie, 47. miejsce w kraju – Joanna Świątkiewicz 2A
    5. miejsce w województwie, 58. miejsce w kraju – Paula Hajduk-Szafrańska 2A
  • Konkurs Wiedzy o Szwajcarii „Szwajcaria, kraj bliski, piękny i przyjazny Polakom” 
    2. miejsce Łukasz Adasiak 1B
    3. miejsce Zdzisław Galicki 2B
    5. miejsce Michał Denka 1A
  • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” 
    wyróżnienie – Aleksandra Polikarska 3A
  • Konkurs zorganizowany w ramach Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży Mokotowa „I ty możesz zostać poetą” 
    I nagroda w kategorii szkoły średnie – Monika Langner 3N

ROK SZKOLNY 2003/2004

  • Laureat Olimpiady Historycznej – Michał Kołodziński
  • Finalista Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie – Jan Puchalski
  • Udział w II etapie Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka – Jan Puchalski
  • Udział w III etapie Olimpiady Języka niemieckiego – Konrad Rygowski
  • Udział w II etapie Olimpiady Literatury i Języka polskiego – Monika Langner
  • Uzyskanie certyfikatu DSD II przez wszystkich uczniów, którzy przystąpili do egzaminu 
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Prozy Niemieckiej – Gaweł Ciepielewski
  • Wyróżnienie II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy” – Monika Langner
  • II miejsce w sztafecie 8 x 50m w stylu dowolnym w Jesiennych Pływackich Mistrzostwach Mokotowa Szkół Średnich
  • III miejsce w Turnieju Koszykówki Chłopców o Mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce w Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Mistrzostwo Mokotowa

ROK SZKOLNY 2002/2003

  • Laureatka Olimpiady Języka niemieckiego – Marta Piwnik
  • Finalista Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka – A. Ułasiuk
  • II miejsce w Konkursie w 100-lecie Nagrody Nobla dla Marii Skłodowskiej-Curie – Katarzyna Kowalczyk i Anna Trojanowska
  • Uzyskanie certyfikatu DSD II przez wszystkich uczniów, którzy przystąpili do egzaminu 
  • Udział w II etapie X Olimpiady Informatycznej – Mikołaj Chwalisz
  • III miejsce w Turnieju Koszykówki Chłopców o Mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce w Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Mistrzostwo Mokotowa
  • II miejsce w Mokotowskiej Lidze Szkół Średnich Koszykówka Chłopców
  • II miejsce w Sztafecie Pływackiej 8 x 50 m Dziewcząt i Chłopców Mistrzostwa Mokotowa
  • II miejsce w Mistrzostwach Warszawy w Slalomie Gigancie – Zuzanna Koprowska
  • II miejsce w Turnieju o „Puchar Burmistrza Dzielnicy Mokotów” – Koszykówka Chłopców

ROK SZKOLNY 2001/2002

  • Finalista XXVIII Olimpiady Historycznej – Tomasz Sosnowski
  • Udział w II etapie Olimpiady Języka Polskiego – Dorota Celińska
  • Udział w II etapie Olimpiady Filozoficznej – Julia Kulik
  • Uzyskanie certyfikatu DSD II przez wszystkich uczniów, którzy przystąpili do egzaminu 
  • Udział w II etapie IX Olimpiady Informatycznej – Mikołaj Chwalisz
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Miłość niejedno ma imię” – Tomasz Suski
  • III miejsce w XV Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy” – Tomasz Suski
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym „Życie we Wszechświecie”– Monika WasilewiczBłażej Bekier
  • I miejsce w sztafecie pływackiej 8 x 50 m w stylu dowolnym Pływackich Mistrzostw Mokotowa Szkół Średnich
  • II miejsce w Mokotowskiej Lidze Koszykówki Chłopców Szkół Średnich
  • III miejsce w Koszykówce Dziewcząt o Mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce w Turnieju Koszykówki Chłopców o Mistrzostwo Mokotowa
  • I miejsce w Mistrzostwach Warszawy w Slalomie Gigancie – Zuzanna Koprowska